Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Инвестиционная прибыль: старые вопросы и новые ответы (часть 1)

АФ "Норма"
Статьи от 29.01.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «НОРМА»
Е-mail: norma@norma.ua
http://norma.ua
Тел./факс: (044) 331-17-40; 221-13-27

Інвестиційний прибуток: старі питання та нові відповіді

(частина 1)

 

Питання оподаткування інвестиційного прибутку було особливо актуальним у 2012 році у зв’язку з прийняттям Методики визначення інвестиційного прибутку професійним торговцем цінними паперами при виконанні функцій податкового агента (далі – Методика). Здавалось би, прийняття спеціалізованого документа мало б розставити всі крапки над «і» в цьому питанні. Проте двозначностей та складностей законодавцеві уникнути не вдалося, і нині можна впевнено стверджувати, що стосовно деяких питань обліку, звітності та оподаткування інвестиційного прибутку існує суперечлива практика правозастосування, а окремі нюанси регулюються по-різному різними нормативно-правовими актами. Зрозуміло, що це м’яко кажучи не сприяє розвиткові фондового ринку, який і так наразі зіткнувся з низкою проблем об’єктивного характеру.

Незважаючи на те, що таке доволі складне питання, як оподаткування інвестиційного прибутку, стосується в першу чергу професійних учасників фондового ринку, для простих власників цінних паперів це також є актуальним.

Розглядаючи основні спірні питання, наведемо їх у вигляді таблиці, що містить саме запитання, стислу відповідь на нього та відповідний коментар з посиланням на норми чинного законодавства.

Опрос