Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Кому и в каких размерах уплачивается роялти за использование авторских и смежных прав в Украине?

АФ "Норма"
Вопросы-ответы от 25.01.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «НОРМА»
Е-mail: norma@norma.ua
http://norma.ua
Тел./факс: (044) 331-17-40; 221-13-27

? Кому та в яких розмірах сплачується роялті за використання авторських та суміжних прав в Україні?

 

Останнім часом ситуація стосовно виплати винагороди за використання об’єктів авторського та суміжного права зайшла у глухий кут та потребує реформування. Здавалося б, ринок подібних платежів має сам стимулювати появу організації колективного управління, щоб розподіляли відповідні платежі. Однак за даними Держслужби інтелектуальної власності України на сьогодні такої організації, яка відповідно до ст. 43 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.93 р. № 3792-XII (далі – Закон) наділена правом збирати та розподіляти винагороду за використання фонограм (відеограм), немає.

Використання об’єктів авторського права та/або суміжних прав може здійснюватися лише з обов’язковою сплатою суб’єктам авторських та/або суміжних прав за це використання відповідної винагороди.

Постає питання, кому ж все-таки платити таку винагороду та у яких розмірах, адже за порушення приписів чинного законодавства у сфері інтелектуальної власності, у тому числі за невиплату роялті, передбачено не тільки накладення фінансових санкцій на порушників, а й притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Опрос