Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Проводится ли переоценка (индексация) основных средств в налоговом учете за 2012 год?

Консалтинговая компания "ЭКСПЕРТ"
Вопросы-ответы от 23.01.2013

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
Е-mail: info@tax-expert.in.ua
http://www.tax-expert.in.ua
Тел.: (044) 360-28-35; факс (044) 501-91-56

? Чи проводиться переоцінка (індексація) основних засобів в податковому обліку за 2012 рік?

 

Правила податкового обліку визначаються ПКУ. Так, відповідно до п. 152.10 ПКУ, якщо платник податку приймає рішення про уцінку/дооцінку активів згідно з правилами бухгалтерського обліку, то така уцінка/дооцінка з метою оподаткування не змінює балансову вартість активів та доходи або витрати такого платника податку, пов'язані з придбанням зазначених активів.

Амортизації підлягає лише сума переоцінки вартості основних засобів, що проведена відповідно до ст. 146 ПКУ (п. 144.1 ПКУ).

Такий порядок встановлено п. 146.21 ПКУ, згідно з яким платники податку на прибуток мають право проводити переоцінку об'єктів основних засобів, застосовуючи щорічну індексацію вартості основних засобів, що амортизується, та суми накопиченої амортизації на коефіцієнт індексації, який визначається за формулою:

Кі = (І(а-1) - 10) / 100,

де І(а-1) – індекс інфляції року, за результатами якого проводиться індексація.

Якщо значення Кі не перевищує одиниці, індексація не проводиться.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос