Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Может ли винодельный завод реализовывать алкогольные напитки на разлив через дегустационный зал, на который оформлена лицензия и зарегистрирован РРО?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 09.01.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? На дегустаційний зал виноробного заводу оформлена ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, патент на громадське харчування та зареєстровано касовий апарат.
Чи може завод-виробник оформлювати через даний касовий апарат продаж вина безпосередньо з діжки?

 

Основні засади державної політики щодо регулювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями визначені Законом України від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон № 481). Відповідно до ст. 1 зазначеного Закону роздрібна торгівля – діяльність з продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування; місце торгівлі – місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів – без обмеження площі, для алкогольних напоїв – торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Стаття 153 Закону № 481 визначає обмеження щодо продажу алкогольних напоїв. Так, продаж алкогольних напоїв на розлив дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Опрос