Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как облагаются налогом суммы на оплату проезда и проживание представителя контрагента, который согласно договору осуществляет для предприятия пусконаладочные работы?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 04.01.2013
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Підприємство придбало у нерезидента виробниче обладнання. Окремим пунктом договору купівлі-продажу передбачались послуги шефмонтажу та зобов'язання покупця оплатити авіаквиток представнику продавця в обидва кінця та проживання у комфортному готелі. Підприємство оплатило безготівковим шляхом за авіаквиток (спеціалізованій фірмі) та проживання (готелю).
Чи будуть зазначені суми витратами підприємства або у зв’язку з цим повинна збільшитись вартість придбаного обладнання? Та чи буде оплата квитків і проживання в готелі персоніфікованим доходом людини, що проводила шефмонтажні роботи? Якщо так, то як такий дохід оподатковувати та відображати у звітності?

 

Відповідно до п. 144.1 ПКУ амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів для використання в господарській діяльності. Визначення об’єктів амортизації регламентовано ст. 146 ПКУ. Так, згідно з п. 146.4 ПКУ придбані основні засоби зараховуються на баланс платника податку за первісною вартістю. Первісна вартість основних засобів, зокрема, складається з сум, що сплачуються постачальникам активів, та інших витрат, безпосередньо пов'язаних з доведенням основних засобів до стану, в якому вони придатні для використання із запланованою метою (п. 146.5 ПКУ).

Враховуючи наведене, вважаємо що витрати, пов’язані з виконанням пусконалагоджувальних робіт, передбачені контрактом, повинні збільшувати первісну вартість обладнання з метою нарахування амортизації при введенні його в експлуатацію.

Опрос