Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обязано ли предприятие начислять экологический налог на объемы реализованного мазута контрагенту, использющему этот мазут в качестве топлива для производства тепло- и электроэнергии?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 08.01.2013
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи повинно підприємство сплачувати екологічний податок на обсяги реалізованого мазуту контрагенту, який використовує цей мазут як паливо для виробництва тепло- та електроенергії?

 

Згідно з п. 241.1 ст. 241 Податкового кодексу податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, утримується та сплачується до бюджету податковими агентами.

Пунктом 241.2 цієї статті визначено, що до податкових агентів належать суб'єкти господарювання, які:

• здійснюють торгівлю на митній території України паливом власного виробництва та/або передають замовнику або за його дорученням іншій особі паливо, вироблене з давальницької сировини такого замовника;

• здійснюють ввезення палива на митну територію України.

Об'єктом та базою оподаткування податком є, зокрема, обсяги та види палива, у тому числі виробленого з давальницької сировини, реалізованого або ввезеного на митну територію України податковими агентами, крім мазуту та пічного палива, що використовуються в процесі виробництва тепло- та електроенергії (пп. 242.1.4 п. 242.1 ст. 242 Податкового кодексу).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос