Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

На какие цели сельхозпроизводитель может использовать суммы компенсаций, полученные от перерабатывающего предприятия за поставленное молоко?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 26.12.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? На які цілі сільгоспвиробник може використовувати суми компенсацій, отримані від переробного підприємства за поставлене молоко?

 

Згідно з п. 1 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу у період до 01.01.2015 р. ПДВ юридичними особами, зареєстрованими платниками ПДВ, при здійсненні ними операцій з постачання власної виробленої продукції (молока, молочної сировини, молочних продуктів, м'яса, м'ясопродуктів, іншої продукції переробки тварин (шкур, субпродуктів, м'ясо-кісткового борошна), виготовленої з поставлених молока або м'яса в живій вазі сільськогосподарськими підприємствами, визначеними розділом V цього Кодексу, іншими юридичними і фізичними особами, у тому числі фізичними особами – підприємцями, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, визначену розділом V цього Кодексу (переробні підприємства), справляється з урахуванням деяких особливостей, встановлених цим пунктом.

Зокрема, пп. 6 вищезазначеного пункту передбачено, що переробне підприємство позитивну різницю між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначену у податковій декларації з ПДВ щодо діяльності з постачання продукції, сплачує до спеціального фонду Державного бюджету України та на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:

• у 2012 р. – до спеціального фонду Державного бюджету України – у розмірі 30, а на спеціальний рахунок – у розмірі 70 %;

• у 2013 р. – до спеціального фонду Державного бюджету України – у розмірі 40, а на спеціальний рахунок – у розмірі 60 %.

При цьому переробне підприємство суму ПДВ, перераховану на спеціальний рахунок, використовує виключно для виплати сільськогосподарським товаровиробникам компенсації за продані ними молоко і м'ясо в живій вазі.

Слід зазначити, що суми компенсації не включаються сільськогосподарськими товаровиробниками – платниками ПДВ до бази оподаткування ПДВ операцій з постачання молока і м'яса в живій вазі.

Опрос