Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Юридическое лицо – резидент покупает акции у физического лица – нерезидента. Облагается ли такой доход НДФЛ? Если да, то как определить налогооблагаемый доход? По каким ставкам удерживать и куда перечислять удержанный НДФЛ?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 03.01.2013
Утратил силу

? Юридична особарезидент купує акції у фізичної особинерезидента. Чи оподатковується такий дохід ПДФО? Якщо так, то як визначити оподатковуваний дохід? За якими ставками утримувати та куди перераховувати утриманий ПДФО?

 

Відповідаючи на запитання, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Тетяна Добродій зазначає: податковий агент утримує ПДФО з оподатковуваного доходу, яким в даному випадку є інвестиційний прибуток, який згідно з пп. 170.2.2 ПКУ розраховується як додатна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що визначається із суми витрат на придбання такого активу з урахуванням норм пп. 170.2.4170.2.6 ПКУ (крім операцій з деривативами).

Опрос