Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие предоставило работнику денежные средства под отчет, которые он потратил частично. Отчет об использовании средств, выданных под отчет, он подал в бухгалтерию на 5 день после целевого использования полученных под отчет средств и при этом вернул остаток средств. Необходимо ли такой остаток средств включать в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход этого работника и облагать его НДФЛ?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 03.01.2013
Утратил силу

? Підприємство надало працівнику кошти під звіт, які він витратив частково. Звіт про використання коштів, виданих під звіт, він подав у бухгалтерію на 5 день після цільового використання одержаних під звіт коштів і при цьому повернув залишок коштів. Чи необхідно такий залишок коштів включати до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу цього працівника та обкладати його ПДФО?

 

Такі питання виникають часто і в зв'язку з тим, що різні законодавчі та нормативно-правові акти встановлюють різні терміни повернення невитрачених підзвітних коштів, – відповідає на запитання головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Тетяна Добродій.

ПКУ встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки пп. 164.2.11 ПКУ. Також у пп. 170.9.1 ПКУ зазначено, що оподаткуванню підлягають підзвітні суми, що не повернуті у строки, визначені пп. 170.9.2 ПКУ. Згідно з пп. 170.9.2 ПКУ у разі отримання коштів під звіт для виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок підприємства працівник має подати Звіт до закінчення 5 банківського дня, що настає за днем, у якому він виконав таку цивільно-правову дію, а за наявності надміру витрачених коштів їх суму він має повернути в касу підприємства до або під час подання Звіту.

Опрос