Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Необходимо ли приобретать торговый патент предприятию, которое осуществляет торговую деятельность (кафе), в случае осуществления расчетов в безналичной форме через учреждение банка?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 14.01.2013
Утратил силу

? Чи необхідно придбавати торговий патент підприємству, яке здійснює торговельну діяльність (кафе), у разі здійснення розрахунків у безготівковій формі через установу банку?

 

Виходячи зі змісту пп. 267.1.1 ПКУ, головний державний податковий інспектор відділу податкових консультацій ДПС у м. Києві Надія Римарчук зазначає: платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять, зокрема, торговельну діяльність у пунктах продажу товарів.

При цьому, пп. 14.1.246 ПКУ визначено, що торговельна діяльність для цілей р. XII ПКУ – це роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (ресторанне господарство) сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток.

Згідно з пп. 14.1.211 ПКУ до пунктів продажу, зокрема належать: фабрика-кухня, фабрика-заготівельня, їдальня, ресторан, кафе, закусочна, бар, буфет, відкритий літній майданчик, кіоск, інший пункт ресторанного господарства.

Опрос