Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Налогообложение новогодних подарков

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 14.01.2013
Утратил силу

Оподаткування новорічних подарунків

 

На даний час поряд з ПКУ продовжує працювати (є чинним) Закон України від 30.11.2000 р. № 2117 «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» (далі – Закон № 2117), який встановлює певні вимоги до складу подарунків, їх вартості та порядку їх оподаткування, – зазначає головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Тетяна Добродій. Це викликає законодавчу колізію і багато хто вагається, якими саме нормами користуватися по відношенню до подарунків: нормами ПКУ чи нормами вказаного Закону.

Починаючи з 1 січня 2011 року в будь-яких питаннях оподаткування слід керуватися виключно нормами ПКУ, адже відповідно до п. 5.2 ПКУ, у разі якщо правила та положення інших актів суперечать правилам та положенням ПКУ, застосовуються правила та положення ПКУ. Тобто незважаючи на те, що Закон № 2117 є чинним, при розгляді питання оподаткування вартості подарунків, в тому числі новорічних, слід керуватися нормами ПКУ.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються подарунки, якщо їх вартість не перевищує 50 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року (пп. 165.1.15 ПКУ).

Враховуючи, що у 2012 році з метою застосування певних норм ПКУ встановлено розмір МЗП – 1073 грн., якщо подарунок буде надаватися (даруватися) у грудні 2012 року, то до загального оподатковуваного доходу цього місяця не включатиметься вартість подарунків у межах 536 грн. 50 коп. Але якщо подарунки будуть надаватися (нараховуватися їх вартість) у січні 2013 року, то неоподатковуваний розмір подарунка слід буде вираховувати з розміру МЗП, що встановлена Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» на 1 січня 2013 року.

Опрос