Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Инвентаризация-2012: что нужно знать?

Журнал "Справочник экономиста"
Статьи от 13.12.2012
Утратил силу

Журнал «Справочник экономиста»
Передплатний індекс – 08058
Е-mail: economist@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.economist.net.ua

Інвентаризація-2012: що потрібно знати?

 

Коли потрібна інвентаризація

Необхідність проведення інвентаризації з метою забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності передбачена ст. 10 Закону про бухоблік. Під час інвентаризації перевіряються і документально підтверджуються наявність, стан і оцінка активів і зобов'язань.

Порядок проведення інвентаризації регламентовано Інструкцією № 69. В окремих випадках до уваги потрібно брати й інші нормативні документи. Зокрема, інвентаризація майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання), здійснюється відповідно до Положення № 158.

Об'єкти і періодичність проведення інвентаризації визначає власник (керівник) підприємства, крім випадків, коли обов'язковість її проведення передбачена законодавством. Так, відповідно до п. 12 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419, проведення інвентаризації активів та зобов'язань підприємства є обов'язковим перед складанням річної фінансової звітності.

Проведення інвентаризації також обов'язкове у разі:

– передачі майна державного підприємства в оренду, приватизації майна державного підприємства, перетворення державного підприємства в акціонерне товариство*;

Опрос