Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие, зарегистрированное в III квартале 2012 г., предоставило возвратную финансовую помощь. Можно ли включить сумму такой помощи в состав налоговых расходов?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 13.12.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Підприємство, зареєстроване у III кварталі 2012 р., надало поворотну фінансову допомогу. Чи можна включити суму такої допомоги до складу податкових витрат?

 

Поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України). Податкові наслідки такої операції мають певні особливості у податковому обліку отримувача поворотної фінансової допомоги, оскільки обумовлені податковим статусом надавача та строком повернення. Порядок оподаткування поворотної фінансової допомоги визначено пп. 135.5.5 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу. Щодо надавача поворотної фінансової допомоги, то податкові зобов'язання такої особи не змінюються як при її наданні, так і при зворотному отриманні, незалежно від того, коли такий суб'єкт господарювання зареєстрований.

Отже, підстав для включення суми наданої поворотної фінансової допомоги до складу податкових витрат немає.

Опрос