Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как предприятию отразить в налоговом учете операции по предоставлению услуг, которые были начаты в период пребывания на ФСН и которые завершаются на общей системе налогообложения?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 11.12.2012
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Підприємство з 01.01.2011 р. перейшло зі сплати фіксованого сільськогосподарського податку на загальну систему оподаткування. У 2010 році підприємство надавало деякі послуги, оплата за які була отримана частково в 2011 – 2012 рр. Як відобразити в податковому обліку надходження коштів за надані послуги? Як відобразити несплачену частину коштів за послуги, якщо вона буде списуватись як дебіторська заборгованість, за якою минув строк позовної давності?

 

На сьогодні питання оподаткування операцій, які були розпочаті під час перебування платника на фіксованому податку та які завершуються на загальній системі оподаткування, законодавчо не врегульовані жодною нормою ПКУ.

Згідно з п. 137.1 ПКУ дохід від реалізації товарів визнається за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Тобто якщо право власності на товар переходить покупцеві за датою його відвантаження, то подія, за якою повинен визнаватися дохід, відбулась під час перебування платника на фіксованому податку. Отже, за балансуючою операцію – отриманням оплати, на нашу думку, колишній платник ФСП не повинен відображати доходи. На жаль, позиція податкового органу з цього приводу офіційно не висвітлювалась, тому рекомендуємо звернутися за індивідуальним податковим роз’ясненням.

Стосовно відображення в обліку платника податку на прибуток операцій по списанню безнадійної дебіторської заборгованості.

Відповідно до пп. «г» пп. 138.10.6 ПКУ до інших витрат звичайної діяльності відносяться зокрема витрати на створення резерву сумнівної заборгованості – вони визнаються витратами з метою оподаткування в сумі безнадійної дебіторської заборгованості з урахуванням пп. 14.1.11 ПКУ. Тобто списати на витрати можливо безнадійну дебіторську заборгованість за наявності декількох умов.

Опрос