Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Является ли объектом обложения НДС сумма пени, начисленная за нарушение заказчиком сроков оплаты, предусмотренных договорными обязательствами?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 07.12.2012

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи є об'єктом оподаткування ПДВ сума пені, яку нараховано за порушення замовником строків оплати, передбачених договірними зобов'язаннями?

 

Наказом ДПС України від 06.07.2012 р. № 590 було затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо включення до бази оподаткування ПДВ та складу витрат коштів, отриманих як сума штрафу за затримку оплати чи постачання товарів/послуг.

Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Щодо ПДВ, то слід зазначити, що об'єктом оподаткування цим податком є операції платників з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташовано на митній території України, відповідно до ст. 186 Податкового кодексу (п. 185.1 ст. 185 цього Кодексу).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос