Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Спецодежда: налогообложение и бухгалтерский учет

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 13.12.2012
Утратил силу

Спецодяг: оподаткування та бухгалтерський облік

 

Незалежні експерти з бухгалтерського обліку та оподаткування Олена Габрук та Лариса Пантелійчук продовжили (початок публікації на цю тему див. тут) розглядати основні принципи охорони праці, визначені Законом України від 14.10.92 р. № 2694-XII «Про охорону праці» (далі – Закон № 2694) та ст. 163 КЗпП і зазначили, що на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням, або тих, що провадяться в несприятливих метеорологічних умовах, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту (далі – ЗІЗ).

Роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

Витрати на забезпечення працівників одягом умовно можна поділити на три групи, а саме:

спеціальний одяг, який виконує захисну функцію на роботах зі шкідливими й небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов'язаних із забрудненням або які здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах;

формений одяг, який демонструє належність працівників до конкретної організації чи відомства;

фірмовий одяг, який має естетичну функцію та рекламну спрямованість (реклама компанії, торгової марки).

Порядок забезпечення працівників спецодягом та іншими ЗІЗ регулюється Положенням про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженим наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.2008 р. № 53 (далі – Положення № 53). Крім того, порядок видачі спецодягу, строк його використання, заміни одного його виду на інший, виплати компенсації його вартості в окремих випадках та інші питання щодо ЗІЗ потрібно прописати в колективному договорі.

Опрос