Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как учитывается квартальная премия за I квартал 2012 г. (начисленная и выплаченная в апреле 2012 г.) при исчислении средней зарплаты для оплаты времени отпуска, времени командировки, выплаты материальной помощи?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 13.12.2012
Утратил силу

? Як ураховується квартальна премія за I квартал 2012 р. (нарахована і виплачена у квітні 2012 р.) під час обчислення середньої зарплати для оплати часу відпустки, часу відрядження, виплати матеріальної допомоги?

 

Проаналізувавши норми  Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100, начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Неля Синько зазначила, що премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. Премії, які виплачуються за квартал і більш тривалий проміжок часу, під час обчислення середньої заробітної плати за останні два календарних місяці включаються в заробіток у частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Отже, підчас обчислення середньої заробітної плати для нарахування матеріальної допомоги та оплати днів відрядження премії за квартал будуть включатись як 1/3 суми до кожного місяця розрахункового періоду (два місяці), якщо згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату ця премія була виплачена в якомусь із місяців розрахункового періоду.

Якщо квартальна премія виплачена за перший квартал 2012 р. у квітні, а розрахунок середньої заробітної плати для оплати часу відрядження та виплати матеріальної допомоги, наприклад, буде провадитися у червні, то враховуватимуться 2/3 суми квартальної премії (1/3 до заробітної плати квітня і 1/3 до заробітної плати травня).

Опрос