Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприниматель – плательщик единого налога ІІ группы в 2012 году несвоевременно уплачивает авансовые платежи по единому налогу. Будет ли за это начисляться пеня, ведь в 2012 году была значительно смягчена финансовая ответственность для мелких предпринимателей?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 15.11.2012
Утратил силу

? Підприємецьплатник єдиного податку II групи у 2012 році несвоєчасно сплачує авансові платежі з єдиного податку. Чи буде за це нараховуватись пеня, адже у 2012 році було значно пом'якшено фінансову відповідальність для дрібних підприємців?

 

У разі несвоєчасної сплати підприємцями – платниками єдиного податку у 2012 році сум єдиного податку, в тому числі його авансових внесків, податковим органом буде нараховуватися пеня, – відповідаючи на запитання, зазначає головний консультант секретаріату Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Тетяна Добродій.

Відповідно до п. 295.1 ПКУ платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Платники єдиного податку третьої та п'ятої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ПКУ).

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ПКУ).

За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема, фінансова відповідальність (п. 111.1 ПКУ).

Опрос