Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Необходимо ли предпринимателям – плательщикам единого налога уплачивать авансовые взносы в случае приостановки на несколько месяцев в календарном году (не по причине болезни или отпуска) осуществления хозяйственной деятельности?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 15.11.2012
Утратил силу

? Чи необхідно підприємцямплатникам єдиного податку сплачувати авансові внески у разі призупинення на кілька місяців у календарному році (не з причини хвороби чи відпустки) провадження господарської діяльності?

 

Так, потрібно, – стверджує головний консультант секретаріату Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Тетяна Добродій. Згідно з п. 295.1 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої та другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 ПКУ).

Підпунктом 295.5 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Опрос