Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие в 2011 г. ежемесячно недоудерживало НДФЛ с заработной платы одного из работников. Однако это недоудержание не влияло на общую уплату НДФЛ в бюджет, поскольку имела место переплата в сумме больше недоудержанной суммы. В 2012 г. бухгалтером были выявлены ошибки, сделаны перерасчеты, доначислен НДФЛ и представлены в налоговый орган уточняющие отчеты по форме № 1ДФ за все кварталы 2011 г. Будет ли при таких условиях применяться штрафная санкция согласно п. 119.2 НКУ за каждый отчет с недостоверными сведениями? Есть ли основание для уплаты штрафных санкций согласно п. 50.1 НКУ в размере 3 % от доначисленной суммы, если недоплаты налога не было? Имеются ли в этом случае основания не применять такие штрафы на основании п. 6 или п. 7 подраздела 10 раздела XX НКУ?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 15.11.2012
Утратил силу

? Підприємство у 2011 р. щомісяця недоутримувало ПДФО з заробітної плати одного з працівників. Однак це недоутримання не впливало на загальну сплату ПДФО до бюджету, оскільки мала місце переплата у сумі, що є більшою, ніж недоутримана сума.
У 2012 р. бухгалтером було виявлено помилки, зроблено перерахунки, донараховано ПДФО та подано до податкового органу уточнюючі звіти за формою № 1ДФ за всі квартали 2011 р.
Чи буде за таких умов застосовуватись штрафна санкція згідно з п. 119.2 ПКУ за кожний звіт з недостовірними відомостями? Чи є підстава для сплати штрафних санкцій згідно з п. 50.1 ПКУ у розмірі 3 % від донарахованої суми, якщо недоплата податку не мала місця? Чи є у цьому випадку підстави не застосовувати такі штрафи на підставі п. 6 або п. 7 підрозд. 10 р. XX ПКУ?

 

Головний консультант секретаріату Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Тетяна Добродій нагадала, що у зв'язку з набранням чинності з 01.01.2011 р. ПКУ змінився порядок застосування штрафних санкцій з ПДФО.

Опрос