Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Нужно ли при выплате аванса одновременно начислять и перечислять в бюджет НДФЛ и нужно ли для определения базы для начисления НДФЛ уменьшать сумму аванса на единый социальный взнос?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 15.11.2012
Утратил силу

? Чи потрібно при виплаті авансу одночасно нараховувати та перераховувати в бюджет ПДФО та чи необхідно для визначення бази для нарахування ПДФО зменшувати суму авансу на єдиний соціальний внесок?

 

При виплаті заробітної плати за першу половину місяця (авансу) податок на доходи фізичних осіб перераховується до бюджету за першу половину місяця. Але алгоритм розрахунку податку (з застосуванням ставок 15 % та 17 %, та податкові соціальної пільги) не застосовується, і єдиний соціальний внесок не сплачується, – відповідає на запитання головний консультант секретаріату Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Тетяна Добродій.

Відповідно до ст. 24 Закону «Про оплату праці» заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Згідно з пп. 168.1.2 ПКУ податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Опрос