Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Требования относительно регистрации лиц плательщиками НДС

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 13.11.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Вимоги щодо реєстрації осіб платниками ПДВ

 

Як стати платником ПДВ

Нагадаємо, що протягом останніх 15 років реєстрація особи платником ПДВ здійснювалась як в обов'язковому порядку, так і за її добровільним рішенням, за винятком короткого періоду, коли Податковим кодексом було встановлено певні обмеження для добровільної реєстрації.

У будь-якому разі для реєстрації платником ПДВ особа має перебувати на обліку в податковому органі за місцезнаходженням або місцем проживання.

З 01.07.2012 р. спрощено процедуру добровільної реєстрації платником ПДВ у зв'язку з набранням чинності Законом № 4834, згідно з яким для добровільної реєстрації платником ПДВ необхідна лише заява особи, яка провадить оподатковувані операції, але ще не є зареєстрованою платником податку (обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців є меншими за 300 тис. грн.).

Умови для обов'язкової реєстрації платником ПДВ залишися без змін.

Обов'язково реєструватися платником ПДВ мають особи, у яких загальна сума доходу від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування ПДВ), крім осіб, які є платниками єдиного податку.

Не є підставою для обов'язкової реєстрації особи платником ПДВ її намір проводити діяльність, у результаті здійснення якої планується отримати дохід понад 300 тис. грн., або факт укладання цивільно-правових угод (договорів) на постачання товарів/послуг на суму, що перевищує 300 тис. грн., до моменту відвантаження таких товарів чи отримання за них оплати.

Особа (у тому числі новостворена) зобов'язана зареєструватися платником ПДВ після моменту фактичного здійснення операцій з постачання товарів/послуг, сума доходу від здійснення яких сукупно перевищує 300 тис. грн.

Опрос