Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Работник находился в командировке с 23 января 2012 г. Он отработал в ноябре 23 дня, в том числе один выходной день, в декабре 22 дня (по графику работы в ноябре и декабре – по 22 рабочих дня). Включается ли в расчет средней зарплаты за последние два месяца, предшествовавшие командировке, зарплата за работу в выходной день и сам этот день? Учитывают ли в расчете премии день, отработаный в выходной? Как оплачивают труд командированого работника и является ли пребывание на курсах повышения квалификации командировкой?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 16.10.2012
Утратил силу

? Працівник перебував у відрядженні з 23 січня 2012 р. Він відпрацював у листопаді 23 дні, в тому числі один вихідний день, у грудні 22 дні (за графіком роботи у листопаді і грудніпо 22 робочих дні).
Чи включається до розрахунку середньої зарплати за останні два місяці, що передували відрядженню, зарплата за роботу у вихідний день і сам цей день?
Чи враховують у розрахунку премії день, відпрацьований у вихідний?
Як оплачують працю відрядженого працівника і чи є перебування на курсах підвищення кваліфікації відрядженням?

 

Начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Неля Синько, проаналізувавши норми КЗпП,  статтею 121 якого  визначено, що працівникам, які направляються в службове відрядження, оплачують виконану роботу відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим від середнього заробітку, зазначила, що разі направлення працівника у відрядження потрібно порівняти суми середньоденного і денного заробітку відповідно до умов трудового договору і, якщо денний заробіток вищий від його середньоденного заробітку, слід заплатити за час відрядження заробітну плату, а якщо вищий середньоденний заробіток, то виплачується середня заробітна плата.

До денного заробітку працівника, який має порівнюватись із середньоденним, включаються всі елементи заробітної плати, які працівник отримує згідно з умовами трудового, колективного договору в місяці, в якому його направляють у відрядження (оклад, доплати, надбавки, премії, індексація тощо).

Розраховують середньоденну заробітну плату, яка зберігається за працівником у разі службового відрядження, відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабміну від 08.02.95 р. № 100.

Середньоденна заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число таких робочих днів за цей період.

Опрос