Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Особенности оформления трудовых отношений между наемным работником и физическим лицом – предпринимателем. Труд надомных работников (Окончание)

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 16.10.2012
Утратил силу

Журнал «Довідник кадровика»
Передплатні індекси – 01158 (укр.), 95395 (рос.)
Е-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Особливості оформлення трудових відносин між найманим працівником та фізичною особою – підприємцем
Праця надомних працівників

(Закінчення. Початок у № 7, 8, 11, 2011)

 

Інколи з певних причин працювати повний робочий день в офісі нема змоги, тоді в нагоді стає такий вид роботи, як надомна праця. Робота вдома теж регулюється КЗпП України, і при цьому так само укладається трудовий договір між роботодавцем, у нашому випадку фізичною особою – підприємцем, і працівником. Такому виду зайнятості віддають перевагу жінки, які мають неповнолітніх дітей, пенсіонери, інваліди, безробітні, сезонні працівники та ін., і працюють вони переважно на виробництві товарів широкого вжитку, виготовленні сувенірів, народних художніх виробів тощо.

У трудовому законодавстві України відсутнє чітке визначення терміна «надомна праця». Але, як випливає з норми частини восьмої статті 179 КЗпП України, жінка або особи, зазначені у частині сьомій цієї статті (батько дитини, баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною), у період їхнього перебування у відпустці для догляду за дитиною, за їх бажанням, можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. Тобто, попри те, що окремої статті, яка б повністю регулювала взаємовідносини роботодавця та працівника-надомника, нема, деякі правові норми дають змогу визначити цей термін.

Звернути увагу

Не вважаються надомниками особи, які мають статус найманих працівників і час від часу виконують роботи вдома (як наймані працівники), а не на своєму звичайному робочому місці.

Опрос