Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Изменения в Налоговом кодексе: налог на добавленную стоимость

Журнал "Справочник экономиста"
Статьи от 10.10.2012
Утратил силу

Журнал «Справочник экономиста»
Передплатний індекс – 08058
Е-mail: economist@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.economist.net.ua

Зміни в Податковому кодексі: податок на додану вартість

 

У другому півріччі українці матимуть абсолютно нове визначення особи у контексті законодавства про ПДВ, безумовну добровільну реєстрацію платників ПДВ, умовний продаж послуг, нову базу оподаткування у разі продажу квитків, нові звільнення від податку та безліч інших новацій.

Добровільна реєстрація платників ПДВ – без додаткових умов

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» від 24.05.2012 р. № 4834-VI (далі – Закон № 4834) майже повністю скасував додаткові умови добровільної реєстрації платників ПДВ.

Із горезвісного п. 182.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) законодавці просто виключили слова і цифри «і обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу поставки», а також повністю другий абзац. У результаті таких коригувань після 1 липня добровільна реєстрація платника ПДВ проводитиметься за рішенням платника податків і лише на підставі його заяви. Адже після внесення змін з ПКУ зникли обмеження не лише щодо розміру поставки, а й щодо вартості активів (300 тис. грн).

Водночас із тексту ПКУ вилучено підставу для скасування добровільної реєстрації добровольців. Раніше реєстрацію могли відмінити тим, у кого обсяг постачання товарів або послуг іншим платникам ПДВ за останні 12 календарних місяців сукупно становив менше 50 % від загального обсягу поставок.

Маємо надію, додаткові роз'яснення податківців не зіпсують передбачених Законом № 4834 позитивних моментів добровільної реєстрації платників ПДВ.

Опрос