Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как отражать в учете «ремонтные» расходы по общепроизводственным основным средствам в пределах общего 10 % лимита: включать их в налоговые расходы того периода, в котором они были осуществлены, или отражать в составе общепроизводственных расходов отчетного периода?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 10.10.2012
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Профі-Аудит»
Е-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

? Як відображати в обліку «ремонтні» витрати по загальновиробничих основних засобах в межах загального 10 % ліміту: включати їх у податкові витрати того періоду, в якому вони були здійснені, чи відображати у складі загальновиробничих витрат звітного періоду?

 

Оновлена редакція п. 146.12 ПКУ передбачає віднесення витрат, що пов’язані з ремонтом, без конкретизації звітного податкового періоду, в якому платник податку має право на такі витрати. Тобто період для визначення фактичного використання розміру 10-відсоткового ліміту необхідно визначати за загальновстановленими правилами.

Так, усі витрати (крім витрат, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг) визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були понесені (п. 138.5 ПКУ).

Витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг (п. 138.4 ПКУ).

З огляду на наведене, витрати на ремонт загальновиробничих основних засобів, які підприємством відображаються за рахунок дебету 91, достовірно можна врахувати у складі «ремонтного ліміту» лише у разі закриття (часткового закриття) в звітному періоді рахунку 91 в дебет інших витратних рахунків (92, 93, 94 чи 901).

Враховувати «ремонтні» витрати, накопичені в дебеті рахунку 91 та які закриваються на незавершене виробництво, яке в свою чергу сформує собівартість готової продукції, у складі ліміту або збільшувати на суму цих витрат первісну вартість відремонтованих основних засобів, як того вимагає п. 146.11 ПКУ, платник податку повинен в періоді визнання доходу від реалізації цих товарів, бо саме в цей період у нього виникає право на відображення витрат у вигляді собівартості реалізованих товарів.

Виконання цієї норми ПКУ змусить платника податку вести облік готової продукції в розрізі конкретних партій, з метою визначення суми «ремонтів загальновиробничих основних засобів» у складі собівартості реалізованої готової продукції. Але навіть якщо платник податку організує облік готової продукції в розрізі конкретних партій, перед ним постане проблема розподілу сум, що перевищують 10-відсотковий ліміт на конкретні об’єкти основних засобів, щодо яких здійснювався ремонт чи поліпшення.

Опрос