Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок обложения НДС операций по бесплатной поставке нерезидентами товаров в виде благотворительной, гуманитарной или другой материальной помощи благотворительным организациям?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 02.10.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Який порядок оподаткування ПДВ операцій з безоплатного постачання нерезидентами товарів у вигляді благодійної, гуманітарної або іншої матеріальної допомоги благодійним організаціям?

 

Відповідно до ст. 27 Закону № 531 іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні та міжнародні організації мають право здійснювати благодійництво та благодійну діяльність на території України. Однією з форм благодійництва є гуманітарна та інша матеріальна допомога, порядок здійснення якої на території України визначається Кабінетом Міністрів України згідно з Конституцією та законами України.

Підпунктом 197.1.15 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу визначено, що від оподаткування ПДВ звільняються операції з надання благодійної допомоги, зокрема з безоплатного постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги згідно із законодавством про благодійництво та благодійні організації.

Під безоплатним постачанням слід розуміти постачання товарів/послуг благодійним організаціям та набувачам благодійної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації. У разі недотримання умов, визначених цим підпунктом, такі операції оподатковуються на загальних підставах.

Не підлягають звільненню від оподаткування операції з надання благодійної допомоги у вигляді підакцизних товарів, цінних паперів (крім наданих ендавментів, зазначених у розділі IV Податкового кодексу), нематеріальних активів і товарів/послуг, призначених для використання у господарській діяльності.

Згідно з п. 197.4 ст. 197 Податкового кодексу звільнення від оподаткування товарів, передбачене п. 197.1 цієї статті, поширюється на операції із ввезення на митну територію України.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос