Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Является ли лицом, ответственным за начисление и уплату НДС, юридическое лицо – неплательщик НДС при получении услуг аренды недвижимости, расположенной на таможенной территории Украины, если нерезидент – юридическое лицо является собственником недвижимости и предоставляет такие услуги без создания постоянного представительства в Украине?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 02.10.2012

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи є особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ, юридична особа – неплатник ПДВ при отриманні послуг з оренди нерухомості, розташованої на митній території України, якщо нерезидент – юридична особа є власником нерухомості та надає такі послуги без створення постійного представництва в Україні?

 

Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташовано на митній території України, є отримувач послуг (п. 180.2 ст. 180 Податкового кодексу).

Згідно з пп. «б» п. 185.1 ст. 185 цього Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 цього Кодексу розташоване на митній території України.

Визначення терміна «постачання послуг» наведено у пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу.

Відповідно до пп. 186.2.2 п. 186.2 ст. 186 цього Кодексу для послуг, пов'язаних з нерухомим майном, місцем постачання є фактичне місцезнаходження нерухомого майна.

Отже, оскільки операції з постачання послуг оренди нерухомого майна, розташованого на митній території України, є об'єктом оподаткування ПДВ, то у разі надання послуг нерезидентом, який не має постійного представництва на митній території України, отримувач таких послуг (суб'єкт господарювання – юридична особа або суб'єкт господарювання – фізична особа), не зареєстрований як платник ПДВ, є особою, відповідальною за нарахування та сплату ПДВ.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос