Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Являются ли объектом обложения НДС операции по предоставлению имущественных прав интеллектуальной собственности нерезидентом в качестве взноса в уставный фонд юридического лица – резидента?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 02.10.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи є об'єктом оподаткування ПДВ операції з надання майнових прав інтелектуальної власності нерезидентом як внесок до статутного фонду юридичної особи – резидента?

 

Підпунктом 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено: постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ст. 185 цього Кодексу об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 цього Кодексу розташоване на митній території України.

Згідно з пп. «а» п. 186.3 ст. 186 Податкового кодексу місцем постачання послуг з надання майнових прав інтелектуальної власності, створення за замовленням та використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами, а також надання (передачі) права на скорочення викидів парникових газів (вуглецевих одиниць) вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання, або (у разі відсутності такого місця) місце постійного чи переважного його проживання.

Таким чином, операція з надання майнових прав інтелектуальної власності нерезидентом як внесок до статутного фонду юридичної особи – резидента є об'єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх на митній території України.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос