Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

На время отпуска по уходу за ребенком до трех лет основного работника был принят на работу на условиях срочного трудового договора другой работник. Основной работник вышел на работу 18.04.2012 г., когда временный находился в отпуске в связи с беременностью и родами. Можно ли уволить временного работника, поскольку срок действия его договора истек?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 02.10.2012

? На час відпустки для догляду за дитиною до трьох років основного працівника було прийнято на роботу на умовах строкового трудового договору іншого працівника. Основний працівник став до роботи 18 квітня 2012 р., коли тимчасовий перебував у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Чи можна звільнити тимчасового працівника, оскільки строк чинності його договору закінчився?

 

Головний спеціаліст Департаменту правового забезпечення Міністерства соціальної політики України Ганна Нікитко зазначила: згідно з ч. 3 ст. 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – ч. 6 ст. 179), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства (установи, організації), коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування таких жінок провадиться також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більш як три місяці з дня закінчення строкового трудового договору.

Звільнення жінок, зазначених у ч. 3 ст. 184 КЗпП, у зв'язку із закінченням строку трудового договору має певні особливості. Таке звільнення можливе, однак власник зобов'язаний при цьому працевлаштувати жінку на цьому самому або іншому підприємстві відповідно до її спеціальності. Розрив у часі між звільненням і працевлаштуванням у такому разі не допускається. Однак відносини між власником (підприємством) і працівницею з дня закінчення строку трудового договору мають істотну специфіку. Передбачено збереження за жінкою на період працевлаштування середньої заробітної плати, однак не більш ніж на три місяці з дня закінчення строкового трудового договору, а не з дня звільнення. Власник повинен тільки попередити жінку, що після закінчення строкового трудового договору вона до роботи допущена не буде, що на період пошуку підходящої роботи може перебувати вдома, що вона повинна буде з'явитися на підприємство, коли буде знайдена можливість її працевлаштувати для продовження роботи (у разі працевлаштування на цьому підприємстві) або для одержання трудової книжки і розрахунку із заробітної плати (у разі працевлаштування на іншому підприємстві). За наявності такого попередження можливий інший варіант: продовження жінкою тієї самої (або за її згоди – іншої) роботи на цьому самому підприємстві до вирішення питання про її працевлаштування.

Згідно з ч. 1 ст. 32 КЗпП переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві (в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство (в установу, організацію) або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством (установою, організацією), допускається тільки за згоди працівника.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос