Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как учитывается вознаграждение по итогам работы за год, начисленное в 2012 г. за 2011 г., в среднем заработке для оплаты труда за время пребывания в командировке и для оплаты дней отпуска, если на предприятие принят работник 01.11.2011 г. по переводу с другого, ликвидированного, а вознаграждение и зарплата ему были начислены за фактическое время работы на предприятии, то есть за два месяца?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 02.10.2012
Утратил силу

? Як ураховується винагорода за підсумками роботи за рік, нарахована у 2012 р. за 2011 р., у середньому заробітку для оплати праці за час перебування у відрядженні та для оплати днів відпустки, якщо на підприємство прийнято працівника 1 листопада 2011 р. за переведенням з іншого, ліквідованого, а винагорода та зарплата йому були нараховані за фактичний час роботи на підприємстві, тобто за два місяці?

 

Проаналізувавши норми Порядку обчислення середньої заробітної плати, зокрема його п. 3, начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Неля Синько зазначила: одноразова винагорода за підсумками роботи за рік ураховується під час обчислення середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження додаванням до кожного місяця розрахункового періоду 1/12 винагороди, нарахованої в поточному році за попередній календарний рік.

Під час обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток розрахунковим періодом згідно з абзацом першим п. 2 Порядку є останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки. Якщо працівником відпрацьовано 12 календарних місяців, під час обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки буде враховано всю суму винагороди за підсумками роботи за рік.

Якщо працівник пропрацював на підприємстві менш як рік, розрахунковим періодом для оплати часу відпусток буде фактичний час роботи на цьому підприємстві. При цьому враховується період з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористані дні відпустки.

Отже, якщо працівник ітиме у відпустку, пропрацювавши повних чотири місяці на підприємстві, то під час обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки враховуватиметься 4/12 розміру цієї винагороди.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос