Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Путем слияния двух управлений в районе образовалось одно, которое стало их правопреемником. Является ли правомерным начисление оплаты за время отпуска, оплаты дней командировки, пособия по временной нетрудоспособности вновь созданного управления с учетом отработанного ими периода в старом управлении?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 02.10.2012

? Шляхом злиття двох управлінь в районі утворилося одне, що стало їхнім правонаступником.
Чи є правомірним нарахування оплати за час відпустки, оплати днів відрядження, допомоги по тимчасовій непрацездатності новоутвореного управління з урахуванням відпрацьованого ними періоду в старому управлінні?

 

Начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Неля Синько зазначила, що згідно зі ст. 36 КЗпП у разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) підприємства, установи, організації чинність трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише в разі скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП).

Отже, підсумовує автор, під час обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток працівникам управління, утвореного шляхом злиття окремих двох управлінь, розрахунки провадяться з урахуванням п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, а саме: виходячи з нарахованої працівникам заробітної плати за 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос