Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Сельскохозяйственное предприятие является субъектом специального режима обложения НДС и предоставляет услуги по хранению зерна на собственном зерновом складе сельхозтоваропроизводителям – субъектам специального режима обложения НДС. В какой декларации по НДС следует отражать такие услуги?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 28.09.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Сільськогосподарське підприємство є суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ і надає послуги зі зберігання зерна на власному зерновому складі сільгосптоваровиробникам – суб'єктам спеціального режиму оподаткування ПДВ. В якій декларації з ПДВ слід відображати такі послуги?

 

Порядок застосування спеціального режиму оподаткування ПДВ у сфері сільського, лісового господарства й рибальства встановлено ст. 209 Податкового кодексу.

Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 – 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до п. 209.17 ст. 209 Податкового кодексу поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються безпосередньо платником податку – суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які постачає зазначений платник податку – їх виробник.

Операції, що стосуються спеціального режиму, установленого ст. 209 Податкового кодексу, включаються сільськогосподарськими підприємствами – суб'єктами спеціального режиму оподаткування лише до податкової декларації з ПДВ (скороченої), яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період. Форму та Порядок заповнення такої декларації затверджено наказом Мінфіну України від 25.11.2011 р. № 1492 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

Щодо послуг зі зберігання зерна, які надаються сільськогосподарським підприємством, то податкові зобов'язання за ними відображаються у декларації з ПДВ (загальній).

Опрос