Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Плательщик приобрел и импортировал в 2010 г. кондиционеры, которые в дальнейшем были введены в эксплуатацию в качестве основных средств. В 2012 г. принято решение об их продаже. Нужно ли в этом случае указывать в налоговой накладной код УКТ ВЭД и регистрировать ее в Едином реестре налоговых накладных?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 28.09.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Платником було придбано та імпортовано у 2010 р. кондиціонери, які в подальшому введено в експлуатацію як основні засоби. У 2012 р. прийнято рішення щодо їх продажу. Чи потрібно у цьому випадку зазначати у податковій накладній код УКТ ЗЕД і реєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних?

 

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, порядок ведення якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (далі – Реєстр).

Пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу встановлено умови, за яких виписані податкові накладні підлягають обов'язковій реєстрації в Реєстрі. Зокрема, з 01.01.2012 р. реєстрація податкових накладних платниками ПДВ – продавцями в Реєстрі запроваджується для платників цього податку, у яких сума ПДВ за однією податковою накладною становить понад 10 тис. грн. Податкова накладна, в якій сума ПДВ не перевищує 10 тис. грн., не підлягає включенню до Реєстру.

При цьому слід зауважити, що податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних і ввезених на митну територію України товарів з 01.01.2012 р. підлягає включенню до Реєстру незалежно від розміру ПДВ за однією податковою накладною.

Отже, Податковим кодексом з 01.01.2012 р. запроваджено обов'язкову реєстрацію податкових накладних (незалежно від розміру ПДВ за однією податковою накладною), виписаних на операції з постачання товарів, ввезених на митну територію України.

Опрос