Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Налогообложение операций с расчетами в иностранной валюте

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 28.09.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Оподаткування операцій з розрахунками в іноземній валюті

 

Операції з експорту/імпорту товарів, робіт, послуг є досить поширеними серед вітчизняних суб'єктів господарювання. Розрахунки за такими операціями здійснюються через банки, що встановили між собою кореспондентські відносини та мають домовленість про порядок і умови проведення міжбанківських операцій. Валютна виручка від здійснення експортних операцій підлягає зарахуванню у повному обсязі на поточні валютні рахунки резидентів, відкриті в уповноважених банках.

Порядок використання валютної виручки резидентами встановлюється чинним законодавством та регламентується нормативними актами Нацбанку України.

Порядок оподаткування операцій з розрахунками в іноземній валюті регулюється нормами Податкового кодексу, якими, зокрема, передбачено, що доходи, отримані резидентом в іноземній валюті, підлягають перерахунку в національну валюту за офіційним валютним курсом.

Валютним курсом для цілей оподаткування вважається встановлений Нацбанком України курс грошової одиниці України до грошової одиниці іншої країни.

Оскільки з набранням чинності Податковим кодексом відбулася гармонізація податкового та бухгалтерського обліку, то визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості в іноземній валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, зокрема ПБО 21.

Опрос