Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Охрана труда: налогообложение и бухгалтерский учет

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 12.10.2012
Утратил силу

Охорона праці: оподаткування та бухгалтерський облік

 

Незалежні експерти з бухгалтерського обліку та оподаткування Олена Габрук та Лариса Пантелійчук розглянули основні принципи охорони праці, визначені Законом України від 14.10.92 р. № 2694-XII «Про охорону праці» (далі – Закон № 2694).

Так, зазначають автори, організація охорони праці складається з кількох етапів.

Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності та господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їх нащадків як тепер, так і в майбутньому. За наслідками такої атестації визначається шкідливість, безпека та важкість робіт і відповідно розмір та склад пільг, гарантій та компенсацій працівникам, зайнятим на таких роботах. Атестація робочих місць проводиться згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 р. № 442.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба в професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання з охорони праці та перевірку знань відповідних нормативно-правових актів. Перелік робіт з підвищеною небезпекою та Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці регламентовані наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 р. № 15.

Опрос