Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Физическое лицо – нерезидент, гражданка России получила в наследство от бабушки гражданки Украины несколько квартир в г. Киеве. При оформлении наследства уплатила все налоги в соответствии с законодательством Украины. Сразу после оформления всех документов планирует продать все квартиры. Нотариус проконсультировал, что при продаже этих квартир необходимо будет также уплачивать налог на доходы физических лиц по ставке 15 и 17 процентов. На самом ли деле во второй раз необходимо платить налог на доходы физических лиц при продаже этих квартир?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 30.08.2012
Утратил силу

? Фізична особа – нерезидент, громадянка Росії отримала у спадок від бабусі громадянки України декілька квартир у м. Києві. При оформленні спадщини сплатила всі податки відповідно до законодавства України. Одразу після оформлення всіх документів планує продати всі квартири. Нотаріус проконсультував, що при продажу цих квартир необхідно буде також сплачувати податок на доходи фізичних осіб за ставками 15 та 17 відсотків. Чи дійсно вдруге необхідно сплачувати податок на доходи фізичних осіб при продажу цих квартир?

 

Головний державний податковий інспектор відділу податкових консультацій ДПС у м. Києві Наталія Бевз, відповідаючи на запитання, зазначає: відповідно до п. 172.1 ПКУ, починаючи з 01.01.2012 р. дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не поширюється на майно, отримане таким платником у спадщину.

Також відповідно до п. 172.9 ПКУ дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами – нерезидентами, оподатковується згідно із ст. 172 в порядку, встановленому для резидентів, за ставками, визначеними в п. 167.1 ПКУ.

При цьому, у разі продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ПКУ, або від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного в цьому пункті, отриманих у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою, визначеною п. 167.2, а саме 5 % – для фізичних осіб – резидентів та за ставками, визначеними п. 167.1, а саме 15 % та 17 %для фізичних осіб – нерезидентів.

Опрос