Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие в январе подавало заявление о переходе на уплату единого налога, но получило отказ в выдаче Свидетельства плательщика единого налога из-за налогового долга. В феврале 2012 г. долг был погашен. Однако в марте предприятие опять получило отказ в получении Свидетельства плательщика единого налога из-за того, что в январе предприятие уже принимало решение перейти на уплату единого налога и во второй раз это не допускается. Правомерны ли действия налоговиков?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 30.08.2012
Утратил силу

? Підприємство в січні подавало заяву про перехід на сплату єдиного податку, але отримало відмову у видачі Свідоцтва платника єдиного податку через податковий борг. У лютому 2012 р. борг було погашено. Проте в березні підприємство знову отримало відмову в отриманні Свідоцтва платника єдиного податку через те, що в січні підприємство вже ухвалило рішення перейти на сплату єдиного податку і вдруге це не допускається. Чи правомірні дії податківців?

 

Так, – відповідає головний консультант секретаріату Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Тетяна Добродій, – у такій ситуації податківці мають рацію і їх дії повністю відповідають нормам ПКУ.

Згідно з ч. 1 п. 299.9 ПКУ винятковими підставами для ухвалення органом державної податкової служби рішення про відмову у видачі суб'єктові господарювання Свідоцтва платника єдиного податку є, зокрема, невідповідність такого суб'єкта господарювання вимогам ст. 291 ПКУ.

За пп. 291.5.8  ПКУ суб'єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, який виник у результаті дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), не можуть бути платниками єдиного податку.

Опрос