Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право мать на получение налоговой скидки за учебу дочери, которой 19 лет, если договор с университетом заключен на дочь и в квитанциях указаны ее данные?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 15.08.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи має право мати на отримання податкової знижки за навчання дочки, якій 19 років, якщо договір з університетом укладено на дочку і в квитанціях зазначено її дані?

 

Відповідно до Цивільного кодексу права володіння, користування та розпорядження своїм майном, у тому числі коштами, належать його власникові (ст. 317 цього Кодексу), а неповнолітні діти за згодою батьків можуть вчиняти деякі правочини (ст. 32 Кодексу), зокрема проводити розрахункові операції щодо укладеного на їх ім'я договору на навчання. Це положення застосовується й до дітей, вік яких обумовлено ст. 199 Сімейного кодексу.

Таким чином, один із батьків має право доручити своїй дитині здійснити правочин у вигляді проведення розрахунку (сплати коштів) за навчання за рахунок належних йому коштів. При цьому фактичні витрати на оплату вартості навчання несуть батьки дитини, яка навчається.

Враховуючи вищезазначене, мати може скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини, яка не отримує заробітної плати, за умови додержання нею усіх вимог статей 166 та 176 Податкового кодексу (в тому числі надання податковому органу договору про навчання дитини, укладеного між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату навчання, довідки про доходи тощо). При цьому у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові особи, яка безпосередньо навчається (дитини).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос