Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Бухгалтерский и налоговый учет продажи ювелирных изделий в розничной торговле

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 10.08.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Бухгалтерський та податковий облік продажу ювелірних виробів у роздрібній торгівлі

 

Організаційні аспекти роздрібної торгівлі ювелірними виробами

Основні вимоги до роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (далі – ювелірні вироби), які поширюються на всіх суб'єктів господарської діяльності, визначаються Правилами № 460.

Роздрібна торгівля ювелірними виробами відповідно до п. 2 цих Правил здійснюється через спеціалізовані магазини, спеціалізовані відділи (секції) магазинів з універсальним асортиментом товарів. Згідно з п. 8 зазначених Правил у магазинах та відділах може бути також організовано продаж супутніх товарів і надання додаткових послуг покупцям (гравірування на виробах, приймання попередніх замовлень, комплектування подарункових наборів із товарів, що є в продажу, художньо оформлене упаковування товарів тощо). Таким чином, у спеціалізованих ювелірних магазинах або спеціалізованих ювелірних відділах магазинів можуть продаватися не лише вироби з дорогоцінних металів або дорогоцінного каміння, а й супутні товари, виготовлені без використання дорогоцінних металів або дорогоцінного каміння (як правило, це високохудожні вироби зі скла, кришталю, рогу тощо).

Продаж ювелірних виробів у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів, відділів) та з рук забороняється (п. 2 Правил № 460).

Приймання ювелірних виробів відповідно до п. 16 зазначених Правил проводиться суб'єктом господарської діяльності тільки за наявності супровідних документів, передбачених чинним законодавством: товарно-транспортних накладних (прибутково-видаткових накладних), документів, що підтверджують належну якість виробів.

Під час приймання товарів перевіряється наявність маркування, яке наноситься на ювелірний виріб, товарний ярлик або індивідуальну упаковку, групову, транспортну тару і пакувальний лист (п. 17 Правил № 460). Товарний ярлик ювелірного виробу передбачає наявність такої інформації:

• на його лицьовому боці зазначається найменування або товарний знак підприємства-виробника, найменування виробу або його шифр, найменування сплаву металу та його проба, маса виробу, ціна за 1 г (для вагових виробів) або ціна виробу;

Опрос