Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Отражается ли в налоговой накладной сумма местного сбора за места для парковки транспортных средств, который является частью платы за парковку? Если да, то в какой графе какого раздела этот сбор будет указываться?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 19.07.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи відображається у податковій накладній сума місцевого збору за місця для паркування транспортних засобів, який є частиною плати за паркування? Якщо так, то в якій графі якого розділу цей збір зазначатиметься?

 

Пунктом 188.1 ст. 188 Податкового кодексу встановлено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків і зборів (крім ПДВ та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові та вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв'язку).

У разі якщо постачання товарів/послуг здійснюється за регульованими цінами (тарифами), база оподаткування визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за такими цінами (тарифами).

Отже, при наданні послуг з паркування базою оподаткування є затверджений тариф у вигляді плати за паркування.

Щодо збору за місця для паркування транспортних засобів, то відповідно до пп. 10.2.2 п. 10.2 ст. 10 Податкового кодексу він належить до місцевих зборів.

При цьому слід наголосити, що згідно зі ст. 266 цього Кодексу платниками збору є суб'єкти господарювання, які за рішенням сільської, селищної або міської ради організовують і провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Опрос