Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

При проведении годовой инвентаризации комиссией было принято решение об уценке залежалых запасов для их реализации. После проведенной уценки и объявления в средствах массовой информации о реализации залежалого товара, удалось что-то реализовать, по цене ниже себестоимости. Правомерны ли в данном случае действия предприятия относительно отнесения в состав дохода суммы продажной стоимости уцененных запасов, а в состав расходов – суммы уже уцененной стоимости?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 31.07.2012
Утратил силу

? При проведенні річної інвентаризації комісією було прийнято рішення про уцінку залежалих запасів для їх реалізації. Після проведеної уцінки та оголошення в засобах масової інформації про реалізацію залежалого товару, вдалось щось реалізувати, за ціною нижче собівартості. Чи є в даному випадку правомірними дії підприємства щодо віднесення до складу доходу суми продажної вартості уцінених запасів, а до складу витратсуми вже уціненої вартості?

 

Проаналізувавши норми ПКУ, начальник відділу податкових консультацій управління взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у м. Києві Катерина Хоменко зазначила: витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг (п. 138.4 ПКУ).

Собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг формується за правилами п. 138.6 (собівартість придбаних та реалізованих товарів) та п. 138.8 (собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг).

Зазначені пункти ст. 138 ПКУ не містять обмежень щодо формування собівартості реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг в залежності від розміру доходу від реалізації товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Опрос