Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В результате налоговой проверки все договоры между предприятием и контрагентом были определены ничтожными, вследствие чего предприятию доначислены налоговые обязательства и применены штрафные санкции. Вывод о ничтожности договоров сделан на основании постановления о возбуждении уголовного дела против директора предприятия-контрагента. Правомерны ли действия проверяющих?

АФ "Є.С.Аудит"
Вопросы-ответы от 16.07.2012
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма «Є.С.Аудит»
Е-mail: office@yefimov-partners.com
http://yefimov-partners.com
Тел.: (044) 278-58-81

? Податковою була проведена невиїзна перевірка підприємства з питань правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на прибуток в частині нарахування валових витрат та податку на додану вартість в частині нарахування податкового кредиту по взаємовідносинах з одним із контрагентів. В акті перевірки зазначено, що всі укладені договори між підприємством і контрагентом є нікчемними через відсутність наміру у контрагента створити правові наслідки, внаслідок чого підприємству донараховано податкові зобов’язання та застосовано штрафні (фінансові) санкції.
Висновки про нікчемність договорів інспектор податкової зробив на підставі порушеної кримінальної справи проти директора контрагента за ст. 205 Кримінального кодексу, а саме на підставі постанови про порушення кримінальної справи, прийняття її до провадження та об’єднання кримінальних справ в одне провадження, та протоколу допиту директора контрагента. Чи правомірні дії інспектора?

 

Опрос