Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Закупка сельхозпродукции (яблок) у населения: документальное оформление и учет

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 06.07.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Закупівля сільгосппродукції (яблук) у населення: документальне оформлення та облік

 

До редакції «Вісника» надійшов лист читача: «Наш завод займається виробництвом соків, для чого періодично протягом року закуповує яблука у населення. З цією метою до того чи іншого населеного пункту направляються наші вантажні автомобілі. Розкажіть, якими документами оформляти закупівлю яблук? Які документи вимагати у селян та як відображати все у бухгалтерському і податковому обліку?».

Ситуація досить типова. Багато підприємств закуповують сільгосппродукцію (до якої належать і яблука) у населення для подальшого продажу чи іншого використання у власній виробничій діяльності. Тому розглянемо у цій статті тему закупівлі сільгосппродукції у населення на прикладі яблук, що має бути цікавим для багатьох підприємств.

Видача авансу

Особі, яка закуповуватиме у населення яблука, насамперед потрібно видати під звіт готівку для розрахунків із здавальниками.

Видавати готівку під звіт для закупівлі сільськогосподарської продукції допускається на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі (п. 2.11 Положення № 637). Якщо ж працівника(ів) направлено у відрядження для закупівлі яблук, строк видачі готівки продовжується до завершення терміну відрядження.

Сільськогосподарська продукція – товари, зазначені у групах 1 – 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом № 2371, якщо такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).

Яблука під кодом 0808 належать до групи 8 УКТ ЗЕД, тобто вони є сільськогосподарською продукцією. Однак для цілей Положення № 637 яблука є сільськогосподарською продукцією тільки в тому випадку, якщо вони вирощуються їх здавальниками. Якщо ж фізична особа, приміром, закупить яблука на стороні чи назбирає у нічийному саду і надалі здаватиме їх підприємству, яблука вже не вважатимуться сільськогосподарською продукцією і строк авансу 10 днів на них не поширюватиметься. Слід застосовувати загальний строк 2 дні.

 

? Чим можна підтвердити факт самостійного вирощування?

Підтвердити можна довідкою за формою № 3 ДФ (далі – Довідка), затвердженою наказом № 975, про яку йтиметься далі. Однак це не завжди можливо. Наприклад, якщо фізична особа виростила яблука у своєму саду, але має у власності виділений у натурі земельний пай, зазначену довідку їй не видадуть.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос