Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

При отгрузке товаров покупателю согласно товаро-транспортной накладной общество выписывает налоговую накладную на сумму, указанную в ТТН. При оприходовании товара у покупателя возможны случаи, когда фактическое количество товара меньше, чем указано в ТТН и налоговой накладной. Как правильно оформить корректировку количества товара и возможно ли откорректировать налоговые обязательства в случае отказа покупателя подписывать расчет корректировки?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 22.06.2012
Утратил силу

? При відвантаженні товарів покупцю згідно з товаро-транспортною накладною товариство виписує податкову накладну на суму, зазначену у ТТН. При оприбуткуванні товару у покупця можливі випадки, коли фактична кількість товару менше, ніж вказана в ТТН та податковій накладній. Як правильно оформити коригування кількості товару та чи можливо відкоригувати податкові зобов'язання у разі відмови покупця підписувати розрахунок коригування?

 

Як зазначила головний державний податковий ревізор-інспектор відділу взаємодії з засобами масової інформації та громадськістю СДПІ по роботі з ВПП у м. Києві ДПС Ярослава Рудницька, при здійсненні перерахунку у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача повинні бути відкориговані одночасно.

Якщо ж покупець відмовляється підписувати розрахунок коригування та відкоригувати свій податковий кредит, то законодавчі підстави для коригування податкових зобов'язань у постачальника відсутні. При цьому, ст. 188 ГКУ визначено, що у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос