Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

По приказу работник направлен в командировку для работы в выходные дни. После возвращения он подал в бухгалтерию табель учета рабочего времени (по 8 часов в субботу и воскресенье) и приказ предприятия, на которое его направляли в командировку (оплата в двойном размере). Таким образом месячная норма превышена на 16 часов. Как оплачивается фактически выполненая работа работникам, которые работали в выходные дни сверх месячной нормы?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 16.07.2012
Утратил силу

? За наказом працівника направлено у відрядження для роботи у вихідні дні. Після повернення він подав до бухгалтерії табель обліку робочого часу (по 8 год у суботу та неділю) та наказ підприємства, на яке його направляли у відрядження (оплата в подвійному розмірі). Таким чином місячна норма перевищена на 16 годин.
Як оплачується фактично виконана робота працівників, які працювали у вихідні дні понад місячну норму?

 

Проаналізувавши ст. 107 КЗпП, начальник відділу Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Неля Синько зазначила, що оплачують роботу у вихідні дні у відрядженні виходячи з основної заробітної плати, встановленої працівникові.

В разі направлення працівника у відрядження слід порівняти суму середньоденного заробітку і заробітної плати відповідно до умов трудового договору і, якщо денний заробіток вищий від середнього заробітку, виплатити за час відрядження заробітну плату, а якщо вищий середній заробіток, то виплачується середня заробітна плата.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос