Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В декларации за I квартал 2011 г. плательщик налога на прибыль допустил ошибку. Как исправить эту ошибку в 2012 г.?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 11.06.2012
Утратил силу

? У декларації за 1 квартал 2011 року платник податку на прибуток допустив помилку.
Як виправити цю помилку в 2012 році?

 

Заступник начальника відділу податкових консультацій ДПС у м. Києві Алла Ліщименко зазначила: починаючи з 01.04.2012 р., при виправленні самостійно виявлених помилок, що містяться у раніше поданих податкових деклараціях, у тому числі і за звітні (податкові) періоди до 01.04.2011 р., використовується податкова декларація за формою, затвердженою наказом № 1213. Податкова декларація може подаватися платником податку як звітна, так і уточнююча (відповідні відмітки робляться в рядку 1 заголовної частини декларації).

При цьому якщо податкова декларація подається як уточнююча, то у рядку 2 її заголовної частини зазначається звітний (податковий) період, за який проводиться уточнення.

Якщо виправлення помилок здійснюється у звітній (звітній новій) податковій декларації за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку ВП до податкової декларації платник податку відображає правильні показники за податковий період, який уточнюється, та порівнюючи їх з відповідними рядками податкової декларації, що уточнюється, визначає суму збільшення (зменшення) податкового зобов'язання з податку на прибуток, суму пені та штрафу.

Сума збільшення (зменшення) податкового зобов'язання, пені та штрафу з додатка ВП переноситься до частини «Самостійне виправлення помилок» (рядки 23 – 27) податкової декларації.

Опрос