Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Плательщик налога на прибыль приобрел лицензию на розничную торговлю алкогольными изделиями за 8000 гривен, срок действия которой 1 год. Как отразить стоимость лицензии в налоговом учете: отнести на расходы или амортизировать?

ЛІГА:ЗАКОН
Аннотация от 11.06.2012
Утратил силу

? Платник податку на прибуток придбав ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними виробами за 8000 гривень, термін дії якої 1 рік.
Як відобразити вартість ліцензії в податковому обліку: віднести на витрати чи амортизувати?

 

Заступник начальника відділу податкових консультацій ДПС у м. Києві Алла Ліщименко зазначила: відповідно до абз. «ж» пп. 138.10.6 ПКУ до складу інших витрат включаються витрати звичайної діяльності (крім фінансових витрат), не пов'язані безпосередньо з виробництвом та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, зокрема: витрати на придбання ліцензій та інших спеціальних дозволів (крім тих, вартість та строк використання яких відповідають ознакам, встановленим для основних засобів розд. I ПКУ, та підлягають амортизації у складі нематеріальних активів), виданих державними органами для провадження господарської діяльності, в тому числі витрати на плату за реєстрацію підприємства в органах державної реєстрації, зокрема в органах місцевого самоврядування, їх виконавчих органах, у тому числі витрати на придбання ліцензій та інших спеціальних дозволів на право здійснення за межами України вилову риби та морепродуктів, а також надання транспортних послуг.

Отже, ліцензії, видані державними органами для провадження господарської діяльності, вартістю більше 2500 грн. зі строком дії понад рік, належать до 6 групи нематеріальних активів (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо) відповідно до пп. 145.1.1 ПКУ.

Опрос