Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Изменения к Перечню парковочных площадок не изменяют объект обложения сбором

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 18.06.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

Зміни до переліку паркувальних майданчиків не змінюють об'єкта оподаткування збором

 

До «Вісника» надійшло запитання від КП «Київтранспарксервіс» (м. Київ) щодо об'єкта оподаткування збором за місця для паркування транспортних засобів такого змісту. Рішенням Київради від 23.06.2011 р. № 242/5629 було затверджено Перелік паркувальних майданчиків, закріплених за КП. Пізніше до цього рішення було внесено деякі зміни рішенням Київради від 01.12.2011 р. № 722/6958, якими, зокрема, викладено в новій редакції Перелік паркувальних майданчиків, закріплених за КП «Київтранспарксервіс», а саме Перелік доповнено новими паркувальними майданчиками. Чи вважаються такі зміни до Переліку зміною об'єкта оподаткування збором?

Пропонуємо вашій увазі відповідь на це запитання.

Відповідно до пп. 10.2.2 п. 10.2 ст. 10 Податкового кодексу збір за місця для паркування транспортних засобів належить до місцевих зборів.

Підпунктом 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 цього Кодексу встановлено, що платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи – підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради організовують і здійснюють діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.

Питання щодо встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів вирішують місцеві ради в межах своїх повноважень (п. 10.4 ст. 10 Податкового кодексу). Зокрема, рішенням сільської, селищної або міської ради про встановлення збору затверджується Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та здійснення діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів. Таке рішення разом з переліком осіб, уповноважених організовувати та здійснювати діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, надається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради до органу ДПС у порядку, встановленому розділом I Податкового кодексу.

Зокрема, рішенням № 242/5629 затверджено Положення про збір за місце для паркування транспортних засобів у м. Києві, п. 2 якого визначено об'єкт і базу оподаткування цим збором. Положення цього пункту повністю збігаються з вищезазначеними нормами Податкового кодексу.

Так, згідно з пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу об'єктом оподаткування збором за місця для паркування транспортних засобів є земельна ділянка, яку відповідно до рішення сільської, селищної або міської ради спеціально відведено для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовано за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яку відведено для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених ст. 30 Закону № 875.

Опрос