Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Может ли быть налоговый агент гарантом погашения денежных обязательств налогоплательщика и несет ли он ответственность за их неперечисление?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 31.05.2012
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
http://www.visnuk.com.ua

? Чи може бути податковий агент гарантом погашення грошових зобов'язань платника податків та чи несе він відповідальність за їх неперерахування?

 

Пунктом 38.1 ст. 38 Податкового кодексу визначено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата у повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

При цьому сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, – податковим агентом або представником платника податку (п. 36.5 ст. 36 Кодексу).

Згідно зі ст. 18 Податкового кодексу Податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

Опрос